Podajemy wyniki pierwszego konkursu
02 września 2020, środa

Wszystko już jasne. Oto 15 pomysłów na odmianę, które uzyskały największe uznanie w naszym pierwszym konkursie.

Do kolejnego etapu przechodzi 56 wniosków
07 sierpnia 2020, piątek

Za nami fascynująca lektura wniosków w pierwszym konkursie Funduszu. Do kolejnego etapu przechodzi 56 wniosków!

Będzie to etap partycypacyjny. Decyzję o przyznaniu grantów w dużym stopniu oddajemy grupom i organizacjom, które… same zgłosiły się do konkursu. To one zapoznają się teraz z pozostałymi pomysłami i dadzą nam znać, które są obecnie – ich zdaniem – najistotniejsze do wsparcia. Wnioski podzieliłyśmy metodą losową na cztery koszyki po 14 projektów.

Na ocenę jest teraz 21 dni. Na podstawie wyborów społeczności utworzymy listę rankingową projektów. Ok. 7 najlepszych dostanie automatycznie grant. Pozostałych 5 wybierzemy my wspólnie z naszą Grupą Doradczą. Będziemy sugerować się opinią społeczności, ale też porównamy czy jest ona zgodna z naszymi priorytetami. Jeżeli nie będzie, to sięgniemy po projekty z dalszych miejsc rankingu.

Mamy 63 wnioski w pierwszym konkursie
20 lipca 2020, poniedziałek

Jesteśmy pod wrażeniem! Aż 63 wnioski wpłynęły do Funduszu w naszym pierwszym konkursie grantowym. Najwięcej z Mazowsza, Wielkopolski i Lubelszczyzny.

Połowa wniosków przyszła od grup i organizacji zrzeszających osoby LGBT+. Pozostałe od grup mieszanych lub inicjatyw skupiających naszych sojuszników i sojuszniczki!

Bardzo cieszy nas fakt, że wśród zgłoszonych inicjatyw wiele pochodzi z miejsc, gdzie do tej pory nie było żadnych działań skierowanych do osób LGBT+. Najmniejsza społeczność to licząca 300 mieszkańców wieś w północnej Wielkopolsce.

Dziękujemy za wszystkie pomysły. Jesteśmy poruszone, że aż tyle osób w tylu społecznościach chce robić rzeczy razem! Bierzemy się teraz do oceny formalnej!

Nie wszystkim będziemy mogły zaoferować granty, ale pamiętajcie – im więcej Was, działających dla odmiany, tym więcej grantów! A regularnych darczyńców mamy już niemal tyle, co wniosków 🙂 Dokładnie 56 osób!

Ruszył konkurs grantowy!
24 czerwca 2020, środa

Z radością ogłaszamy oficjalny start Funduszu i tym samym pierwszego konkursu na mini granty. Jeżeli wam również zamarzyło się, aby w każdej społeczności w Polsce osoby LGBT+ poczuły się w pełni u siebie, to zapraszamy was do działania! Możecie zgłosić takie pomysły, jakie tylko wam się marzą, niezależnie od tego gdzie i dla kogo działacie. Ważne, aby wasze pomysły były w zgodzie z potrzebami waszych społeczności i skupiały się na tym, co bliskie. Przypominamy o kilku zasadach:

➡️ O granty mogą starać się zarówno organizacje (fundacje, stowarzyszenia), jak i grupy nieformalne
➡️ Pomysł musi proponować działanie na rzecz osób LGBT+
➡️ Pomysł musi być w zgodzie z wartościami Funduszu

Wszystkie potrzebne informacje o tym, jak wygląda proces przyznawania grantów wraz z regulaminem konkursu i wnioskiem grantowym znajdziecie tutaj>

Na Wasze pomysły czekamy do 19 lipca!

Odliczamy dni do startu konkursu!
13 czerwca 2020, sobota

Zbliżają się pierwsze urodziny Funduszu i wszystko wskazuje na to, że uczcimy je w najlepszy możliwy sposób – ogłaszając pierwszy konkurs na mini granty. Przez rok zbierałyśmy na to pieniądze i – to już pewne – dzięki wsparciu naszych regularnych darczyńców uzbierałyśmy wystarczającą kwotę, którą za moment – w formule partycypacyjnego konkursu – uwolnimy dalej. Gdzie? To już zależy od was i waszych pomysłów! Mamy wielką nadzieję, że tam, gdzie społeczność osób LGBT+ bardzo tego potrzebuje lub tam, gdzie do tej pory nie było żadnych działań na rzecz naszej równości, praw czy widzialności. Śledźcie naszą stronę i profile media społecznościowe w nadchodzącym tygodniu!

Już 42 darczyńców działa z nami dla odmiany!
07 marca 2020, sobota

Odkąd we wrześniu 2019 roku rozpoczęłyśmy małą kampanię zachęcającą głównie naszych bliskich, znajomych i przyjaciół do przekazywania co miesiąc darowizn dla Funduszu, udało się nam zgromadzić wokół nas 42 osoby, które ustawiły stałe zlecenie darowizn. To dzięki tym fantastycznym 42 osobom mamy teraz zgromadzone pieniądze, które za moment puścimy dalej w formie minigrantów do społeczności osób LGBT+ i sojuszników.

Wierzymy, że indywidualna filantropia będzie stanowić o sukcesie ruchu praw osób LGBT+ w Polsce. W czasach kurczących się źródeł prywatnych instytucji, odcięcia finansowania ze środków publicznych, możemy sami sfinansować sobie naszą walkę o równość praw w Polsce.

Fundusz dla Odmiany
ul. Belgijska 14/14
02-511 Warszawa
[email protected]
+48 505 023 804

BNP Paribas
05 1600 1462 1825 6344 5000 0001
IBAN: PL05 1600 1462 1825 6344 5000 0001
BIC/SWIFT: PPABPLPK

NIP: 5213869167
REGON: 383677651
KRS: 0000791625

KODOWANIE MICHAŁ SEPIOŁO | UX PIOTR SZYDŁOWSKI | ZDJĘCIA KLAUDYNA SCHUBERT | PROJEKT GRAFICZNY JOANNA BĘBENEK
INICJATYWA WSPIERANA JEST PRZEZ FUNDUSZ OBYWATELSKI ZARZĄDZANY PRZEZ FUNDACJĘ DLA POLSKI
© FUNDUSZ DLA ODMIANY 2020