Szukamy osoby do naszego zespołu!

24 sierpnia 2021, wtorek

Zespół Odmiany się powiększa! Za nami dwa lata działalności. Dużo się przez ten czas wydarzyło:

 • Przyznałyśmy 31 grantów w dwóch konkursach dla lokalnych społeczności LGBT+
 • 16 osób z Polski południowo-wschodniej rozpoczęło z nami proces edukacyjno-rozwojowy, by rozwijać tęczowe inicjatywy w swoich miejscowościach
 • Otrzymałyśmy nagrodę LGBT+ Diamonds Awards
 • Kolektyw Stop Bzdurom przekazał nam 200 tys. zł na nasze konkursowe granty oraz wsparcie ważnych dla nich inicjatyw
 • Urosła nam społeczność darczyńców, którzy regularnie działają z nami dla Odmiany. To już 100 osób, które wspierają nas co miesiąc darowizną

Społeczność zgromadzona wokół Funduszu rośnie dynamicznie. Dlatego szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu i zajmie się dalszą budową i wzmacnianiem tej społeczności: rozwinie ofertę dodatkowego wsparcia dla inicjatyw, które otrzymały od nas granty, ale też zadba o potrzeby tych inicjatyw, które starały się o grant, ale go nie dostały, zbuduje relacje ze społecznością zgromadzoną wokół Funduszu, rozwinie nowy „pozagrantowy” filar działań skierowanych do społeczności osób LGBT+ oraz osób wspierających.

Co to oznacza w praktyce?

 1. Poprosimy Cię w pierwszej kolejności o staranne poznanie organizacji, grup nieformalnych i osób indywidualnych, które zgłosiły się do konkursów Funduszu (niezależnie do tego czy otrzymały granty czy nie) i przeprowadzenie diagnozy ich potrzeb.
 2. Oddamy w Twoje ręce cały, nowotworzony filar działań społecznościowych Funduszu. Poprosimy Cię o wspólne dopracowanie jego wizji i koordynację tych działań. Liczymy tutaj na Twoje pomysły.
 3. Poprosimy Cię o wsparcie i ścisłą współpracę z osobą koordynującą konkursy grantowe.
 4. Fundusz wspiera wiele wspaniałych osób i grup, które robią ważne rzeczy dla społeczności LGBT+ w różnych częściach Polski. Poprosimy Cię o współtworzenie opowieści o ich pracy poprzez współpracę z osobą koordynującą komunikację Funduszu.
 5. Nie byłoby Funduszu gdyby nie nasi darczyńcy. O to, by wiedzieli, jaką zmianę z nami osiągają w pracy dla społeczności LGBT+ dba nasz zespół fundraisingowy. Poprosimy Cię o wsparcie we wspólnej refleksji nad tym, jak możemy robić to lepiej.

Jakich umiejętności poszukujemy?

 1. Ponadprzeciętnej relacyjności – umiejętności nawiązywania i rozwijania dobrego, życzliwego i uważnego kontaktu z osobami ze społeczności Funduszu. Ważne – jeżeli jesteś osobą nieśmiałą, intensywny kontakt z ludźmi jest dla Ciebie stresujący lub przebodźcowujący – możesz nie czuć się w tej pracy komfortowo.
 2. Umiejętności przewidywania, z jakimi wyzwaniami i problemami mogą spotkać się nasi grantobiorcy.
 3. Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Ważne – będziesz od czasu do czasu pracować też w środowisku międzynarodowym, rozwijając relacje i kontakty z naszymi zagranicznymi partnerami.
 4. Doświadczenia w organizowaniu wydarzeń.
 5. Samodzielności i odwagi w podejmowaniu decyzji i realizacji własnej wizji działań społecznościowych.
 6. Gotowości do okazjonalnej pracy w weekendy w zamian za wolne dni robocze. Nasza społeczność to w dużej mierze osoby pracujące zawodowo w tygodniu, a działające na rzecz osób LGBT+ w czasie wolnym od pracy, w tym w weekendy, w związku z tym towarzyszenie im będzie czasami wymagało pracy w weekend.
 7. Znajomości wyzwań, z którymi zmaga się społeczność LGBT+ w Polsce.
 8. Akceptacji dla wartości Funduszu, którymi są: zaufanie i bliskość, różnorodność, wspólnotowość, wsparcie, refleksyjność.

Dużym plusem będzie:

 1. Doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT+ lub innych grup mniejszościowych.
 2. Doświadczenie w pracy z grupami, w tym doświadczenie trenerskie.

Co oferujemy?

 • Wynagrodzenie w kwocie 4000 zł nettoza pracę w wymiarze 4/5 etatu. Z możliwością zwiększenia do pełnego etatu wraz z rozwojem Funduszu.
 • Umowa o pracę lub zlecenie – zależnie od Twojej decyzji – na czas określony (12 miesięcy) z możliwością przedłużenia.
 • Własny budżet na działania społecznościowe.
 • Sfinansowanie szkoleń, które będą ważne dla rozwoju Twoich umiejętności.
 • Pracę w zespole osób, które potrafią słuchać, szanują swoje zdanie, nie oczekują pracy ponad wymiar przewidziany w umowie. Osób, które dobrze identyfikują czynniki prowadzące do wypalenia aktywistycznego i potrafią im zaradzić.
 • Pracę z sensem i poczuciem sprawczości. Przekonasz się o tym bardzo szybko nawiązując relacje z naszymi Odmieniaczami i Odmieniaczkami.
 • WAŻNE:Praca o charakterze zdalnym – niezależnie od sytuacji pandemicznej. Nie musisz mieszkać w Warszawie, by dołączyć do naszego zespołu.

Jak się zgłosić?

Prześlij nam swoje zgłoszenie w formacie PDF na adres [email protected] do 12 września (do godz. 12.00). W zgłoszeniu poprosimy Cię jedynie o odpowiedź na trzy pytania. (Jeżeli chcesz, to możesz przesłać nam CV. Nie jest to jednak wymagane):

 1. Jakie jest Twoje dotychczasowe doświadczenie w pracy z grupami?
 2. Jak rozumiesz pojęcie „społeczności osób LGBT+”?
 3. Nasi Odmieniacze i Odmieniaczki to często osoby, które działają w małych, lokalnych społecznościach. Jak myślisz – z jakimi wyzwaniami mogą się mierzyć? A co może być ich siłą?

Zgłoszenie nie powinno przekraczać trzech stron znormalizowanego maszynopisu. Bardzo prosimy o zachowanie tego standardu – bez grafik, zdjęć i zbędnych dodatków. Twoje zgłoszenie na końcu powinno zawierać klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Z naszą Polityką Prywatności zapoznasz się tutaj.

Jak będziemy procedować?

 • do 12 września (do godz. 12.00): czekamy na Twoje zgłoszenie
 • do 19 września: wybrane osoby zapraszamy do wykonania zadania rekrutacyjnego (w formule on-line)
 • 27-29 września: spotykamy się online z wybranymi osobami
 • do 30 września: podajemy ostateczną informację o wyniku rekrutacji

Fundusz dla Odmiany
ul. Nowogrodzka 7/9 lok. 35
00-513 Warszawa
[email protected]
+48 505 023 804

BNP Paribas
05 1600 1462 1825 6344 5000 0001
IBAN: PL05 1600 1462 1825 6344 5000 0001
BIC/SWIFT: PPABPLPK

NIP: 5213869167
REGON: 383677651
KRS: 0000791625

Fundusz dla Odmiany jest organizacją pozarządową działającą na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2003 Nr 96 poz. 873) i Ustawy o fundacjach (Dz.U. 1984 nr 21 poz. 97). Działania Funduszu mają charakter non-profit.

KODOWANIE MICHAŁ SEPIOŁO | UX PIOTR SZYDŁOWSKI | ZDJĘCIA KLAUDYNA SCHUBERT | PROJEKT GRAFICZNY JOANNA BĘBENEK

© FUNDUSZ DLA ODMIANY 2024