W trzecim konkursie Funduszu chcemy wesprzeć społeczności z Polski południowo-wschodniej, a konkretnie z województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. By się do niego zgłosić, nie musisz mieć gotowego pomysłu na działanie. Ważne, że czujesz, że osoby LGBT+ w Twojej społeczności doświadczają problemów i wykluczenia, a tym samym nie mogą czuć się w pełni u siebie. Istotna jest Twoja motywacja do pracy nad zmianą tej sytuacji.
W tym konkursie możesz zgłosić się jako osoba indywidualna. Nie musisz, ale możesz, należeć do żadnej organizacji, grupy czy kolektywu. Nie musisz być też osobą LGBT+! Z radością przyjmiemy Cię jako sojusznika lub sojuszniczkę.
Poza pieniędzmi na działanie, oferujemy dodatkową wiedzę, umiejętności oraz wsparcie. Zapraszamy Cię do trzymiesięcznego cyklu webinariów, warsztatów i wykładów poświęconych różnym aspektom organizowania pomocy, działań i wsparcia dla osób LGBT+. Na koniec cyklu otrzymasz mały grant na realizację swojego pomysłu – do 4 900 zł.
Planujemy następujące wydarzenia (tytuły mają charakter roboczy, w nawiasach podane są planowane daty spotkań):
Całości procesu edukacyjnego będzie przyświecała idea zrównoważonego aktywizmu, czyli takiego sposobu działania na rzecz społeczności, który minimalizuje ryzyko wypalenia. Spotkania edukacyjne będą poświęcone między innymi: sytuacji osób LGBT+ w Polsce, rzecznictwu lokalnemu, budowaniu społeczności, dostrzeganiu w niej potencjału i potrzeb, przekuwania pomysłów na działania oraz prowadzenia działań w sposób bezpieczny.
W Funduszu doceniamy nie tylko działania rewolucyjne i spektakularne, ale także codzienną, kameralną pracę na rzecz tego, by coraz więcej społeczności lokalnych stawało się przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla osób LGBT+.
Na Twój wniosek czekamy do 15 maja 2021 r. Wyboru osób dokona Zespół Funduszu ze wsparciem Grupy Doradczej. Wierzymy, że różnorodność tożsamości, perspektyw i miejsc aktywności osób z Grupy zapewni nam pierwszy wymiar partycypacyjności procesu wyboru osób. Kolejny wymiar partycypacyjności tego konkursu zostanie zrealizowany w trakcie programu, gdzie osoby zaproszone do udziału będą służyły sobie nawzajem informacją zwrotną i wsparciem.
Tu możesz pobrać Regulamin programu: Regulamin.
Tu możesz wypełnić i wysłać formularz: Formularz zgłoszeniowy.
Tu możesz pobrać Dokument pomocniczy do pracy nad formularzem, w formacie programu Word: Dokument pomocniczy do pracy nad formularzem.
Jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu formularza, napisz na [email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 536 019 027. Prosimy, korzystaj z kontaktu telefonicznego w dni robocze w godzinach od 10:00 do 18:00, dotyczy to również ostatniego dnia przesyłania formularzy.
Powodzenia!
Program realizowany jest w ramach projektu Funduszu dla Odmiany „Trailblazers: Local LGBT+ Activists and Allies” finansowanego z programu Civic Europe. Civic Europe to inkubator lokalnie zakorzenionych inicjatyw obywatelskich, organizacji i osób w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, realizowany przez MitOst i Sofia Platform, finansowany przez Stiftung Mercator.